معماری –نقشه کشی معماری

 

معماری نقشه کشی معماری

1 . تعریف و هدف

رشته معماري بيش از آنكه علم و تكنيك باشد. خلاقیتاست و معمار كسي است كه طرح هاي فردي اش با نقاشي و مجسه سازي رقابت كند و در واقع بتواند مجسه اي كاربردي بسازد. دانشجوي اين رشته علاوه بر توانمندي طراحي وقدرت تجسم و خلاقيت، لازم است كه در درس رياضي بخصوص درس هندسه قوي باشد چون براي آموزش فن و تكنيك معماري بايد دروسي مثل هندسه كاربردي هندسه مناظر و رياضيات وآمار را مطالعه كرد. نياي امروز تامين آسايش و آرامش روحي، يكي از هدفهاي اصلي بشر بوده و بكارگيري تكنولوژي و علوم پيشرفته در طراحي و خلق فضا و اجراي پروژه هاي معماري از اهميت خاصي برخورداراست. امروز ارتباط تصويري داراي جايگاه ارزشمندي است و نقشه كشي معماري يكي از بهترين گونه هاي آن بوده كه مورد استفاده قرار مي گيرد.دوره کاردانی پیوسته معماری یکی از دوره های آموزش عالی و هدف آن تربیت افرادی است که بتوانند فاصله تخصصی بین مهندس معماری و سطوح پایین تخصصی را در کارهای اجرایی معماری پر کرده و در زمینه طراحی به عنوان دستیار مهندس معمار همکاری نمایند.

2. اهمیت وضرورت

وجود افرادی که بتوانند طرحهای مهندسین معمار را در زمکینه های ارائه و ترسیم و رساندن یک طرح اولیه مهندس طراح به فاز 1 و 2 (ترسیم نقشه های معماری و اجرایی ) یاری نمایند و انجام کار در تمامی زمینه های کیفی و کمی مرتبط بین مهندس معمار و افراد کم تخصص و یا بی تخصص همکاری داشته باشد، ضرورت و اهمیت این دوره را کاملا مشخص و محرز می باشد.

3. مشاغل قابل احراز :

-       کار در دفاتر مهندسین مشاور بعنوان دستیار مهندس معمار

-       کار در دفاتر فنی و مهندسی استانداریها و فرمانداریها و کلیه دستگاههایی که بنحوی تا کارهای طراحی و اجرای ساختمان مرتبط می باشند.

-       نظارت در اجرای کارهای ساختمانی و معماری

-       کار در دفاتر فنی و طراحی بعنوان اپراتور کامپیوتر

-       استخدام در مراکز دولتی و خصوصی

 

4. نقش وتوانائی فارغ التحصیلان

-       توانایی کار در دفاتر فنی و معماری (مهندسین مشاور )و کمک در جهت ارائه کار طراح

-       توانایی اداره کارگاههای کوچک ساختمانی.

-       توانایی نظارت در کارهای اجرایی ساختمان و معماری و کمک در جهت صحت و دقت انجام کار

 

 

رشته معماری-نقشه کشی معماری در موسسه آموزش عالی غیر دولتی غیر انتفاعی شهریار آستارا از سال 1390 در دوره کاردانی پیوسته شروع به جذب دانشجو کرد .

 

جمعیت دانشجویی رشته معماری-نقشه کشی معماری :

مقطع

آمار دانشجویی

کارداني پیوسته

147

 

سرفصل رشته ها:

 

 

 

اعتبار مدارک

madrak

تاریخ امروز

.
پنجشنبه 28 شهريور 1398.
تاریخ شمسی :
الخميس 20 محرم 1441.
تاریخ قمری :
Sep 19 2019.
تاریخ میلادی :

تعداد بازدید کنندگان سایت

ما 165 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم