پیام تبریک ریاست دانشگاه به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو

پیام تبریک ریاست دانشگاه به مناسبت  ۱۶ آذر روز دانشجو

شانزدهم آذرماه یادآور رشادت دانشجویانی است که با نثار خون خود از کیان کشور در برابر استعمار، استکبار و دخالت بیگانگان دفاع کردند تا در راه رسیدن به استقلال کشور پیام آزادخواهی ملت ایران را به گوش جهانیان برسانند.

از روزی که دانشجویان متعهد٬مومن و فداکار ایرانی با اندیشه ای والا و با قدم هایی استوار فریاد استقلال٬ آزادی و عدالت طلبی را در همراهی با ملت بزرگ ایران سر دادند و در برابر رژیم وابسته به آمریکا و استکبار جهانی٬ سینه سپر کردند بیش از نیم قرن میگذرد. اما گذشت ایام نتوانسته گرمی خون های پاکی که بر صحن دانشگاه ریخت را سردی ببخشد و با همین اندیشه است که در طول همین سالیان متمادی٬دانشجو به نمادجریان آزادگی و آزادانه اندیشی تبدیل شدها ست.
امروز نیز جامعه دانشگاهی ما در پرتو مشعل پر فروغ شانزده آذر ودر اندیشه وپیرو راهی است که به آینده ای روشن منتهی میشود.آینده ای که سرشار از عشق و امیدو مبتنی بر خردورزی است.

امید است که با فراگیری علم، دانش، اخلاق و بصیرت سیاسی در سایه منویات مقام معظم رهبری در مسیر آرمان های انقلاب اسلامی شاهد شکوفایی کشور عزیزمان ایران اسلامی باشیم.

اینجانب  16 آذر ماه را به عنوان نماد آزادگی و استکبار ستیزی دانشجوی مسلمان گرامی داشته و  توفیقات روزافزون شما عزیزان را در همه امور فردی و اجتماعی به ویژه در عرصه فعالیت‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی از خداوند متعال مسالت می‌نمایم.

دکتر احسان شفیقی

رئیس موسسه آموزش عالی شهریار